Újezd u Brna

Otevírací doba

7:00 - 17:00

Telefon

+420 734 638 800

Email

ujezd@veselaskolickazuzanka.cz

Adresa

Školní 284, 664 53 Újezd u Brna

pojďte se k nám podívat FOTOGALERIE

Prostory dětské skupiny Veselá školička Zuzanka v Újezdě u Brna jsou prostorné a světlé s přístupem denního světla. Rozdělené na 2 třídy pro individuálnější péči. V každé třídě jsou 2 pečující osoby. Třídy jsou pohodlné a prostorné pro konání různých kroužků - hudební, pohybový, výtvarný... Prostorná šatna a i dětské toalety jsou vyzdobeny ručními malbami.
Zahrada dětské skupiny Veselá školička Zuzanka je vedle budovy. Obsahuje pískoviště se slunečníkem, skluzavku, houpačky. Zahrada je oplocená a je v areálu ZŠ. V blízkosti je atletická dráha ZŠ. Zahradu využíváme maximálně kdy nám počasí dovolí, aby děti byly na čerstvém vzduchu co nejdéle.
Budova dětské skupiny Veselá školička Zuzanka se nachází v areálu ZŠ Újezd u Brna, na ulici Školní 284. Budova je v areálu ZŠ a je oplocena. Fasáda budovy je ručně pomalována logem a motivy Veselé školičky Zuzanka. Lokalita je bezpečná a zároveň blízká i městskému parku a dětskému hřišti.
 
 
          07:00 – 08:30       hrajeme si, malujeme, posloucháme písničky – děti se scházejí
 
        08:30 – 09:00     dopolední svačinka
 
          09:00 – 10:00        cvičíme s hudbou, práce v kroužku (rozvoj řeči), řízená výuka, volná hra
 
            10:00 – 11:00           jdeme na procházku nebo hrát si na hřiště, kroužky dle plánu
 
       11:00 – 12:00            hygiena, příprava na oběd – oběd
 
            12:00 – 12:30                   vyzvedávání dětí z dopolední docházky
 
   12:30 – 14:30        posloucháme pohádku a spinkáme, odpolední odpočinek
 
         14:30 – 15:00        odpolední svačinka
 
              15.00 – 17.00          volné hraní, malování, čekání na rodiče

PRŮBĚH DNE

Každý den se formou „škola hrou“, snažíme děti naučit něco nového.

kluk a holka modrá a žlutá

Pondělí – HUDEBNÍ KROUŽEK 

Kroužek je pro děti zdarma.

V hudebním kroužku probíhá nácvik jednoduchých písniček, vnímání hudby, rozvíjení sluchových dovedností a smyslu pro hudbu, doprovázíme se na jednoduché hudební nástroje (dřívka, bubínek, triangl).

Středa – VÝTVARNÝ KROUŽEK 

Kroužek je pro děti zdarma.

Kroužek, zaměřený na procvičování jemné motoriky, správného úchopu výtvarných pomůcek, vnímání barev a tvarů, děti vyzkouší tvoření z různých druhů materiálu, různé výtvarné techniky a postupy. 

Čtvrtek – POHYBOVÝ KROUŽEK 

Kroužek je pro děti zdarma.

Kroužek zaměřený na osvojení pohybových dovedností a koordinace pohybu, základních motorických dovedností (dřep, skok, sed, prolézání, přeskok), nácvik písniček a říkanek s rytmickými prvky a tanečky. Využíváme s dětmi pomůcky jako je psychomotorický padák, míčky, míče, obruče.

Pátek – KERAMIKA 

Kroužek je pro děti placený, cena 120kč/lekci.

1x za 14 dnů v dopoledních hodinách navštěvuje naši školku paní Mgr. Markéta Bláhová z výtvarného ateliéru z Tuřan, která s námi spolupracuje již sedmým rokem a její kroužek baví i velmi malé děti. Jde o rozvoj jemné motoriky. Děti vyrábí jednoduché výrobky z hlíny, které poté paní Bláhová odnese vypálit do pece a další hodinu je děti zdobí. 

(v ceně má každé dítě zvlášť balíček hlíny na každou lekci, lazury a vypálení výrobku). Kroužek se neplatí dopředu na několik lekcí, ale vždy jednorázově v den konání lekce.

LOUTKOVÉ DIVADLO

Kroužek je pro děti placený, cena dle představení.

Každý měsíc za námi do školky přijede loutkové divadlo Medoušek. Děti vždy zhlédnou tematickou pohádku k aktuálnímu období (velikonoce, Vánoce, jaro, léto….) Informace o konání vždy přes facebook a nástěnku ve školce.

Tématické KROUŽKY

Naším cílem je vytvořit rozmanité kroužky pro děti, abychom průběžně dětem zlepšovali motoriku, samostatnost, představivost, smysl pro rytmus a zároveň pobavili.

tým pobočky ÚJEZD U BRNA

Více o nás

V naší dětské skupině Veselá školička Zuzanka preferujeme stabilní a kvalifikovaný personál.

Ludmila Selezňová - ředitelka pobočky- E: ujezd@veselaskolickazuzanka.cz T: 734 638 800

Do Veselé školičky Zuzanky jsem nastoupila v roce 2021 jako pečující osoba, nyní pracují na pozici ředitelky v Újezdu u Brna. Práce s dětmi mě baví a dává mi smysl. Mám ráda dětskou upřímnost, a to že se dokážou radovat z maličkostí. Děti jsou naše budoucnost, a to co jim předáme, už v nich zůstane. Proto se snažíme v naší školičce děti rozvíjet, dávat jim to nejlepší z nás a něco nového je naučit. Vystudovala jsem střední zdravotní školu v Brně – Líšni. Absolvovala jsem kurz "Chůva pro děti". Už při studiu zdravotní školy, jsem měla jasno, že práce s dětmi mě baví a ve zdravotnictví svoji budoucnost nevidím. Začala jsem proto při studiu pracovat jako chůva v domácnosti. Hlídala jsem opravdu malé děti, od 3. měsíců do 6. let. Po střední škole jsem několik let pracovala jako osobní asistentka, kdy jsem doprovázela dítě v MŠ a dále v ZŠ. Ráda s dětmi vyrábím, kreslím, chodím ven a vymýšlím různé aktivity. Mezi mé největší záliby patří moje děti, sportování a kultura."

Eliška Sokolářová - E: ujezd@veselaskolickazuzanka.cz

Do Veselé školičky Zuzanka jsem prvně nastoupila v září 2019. Vystudovala jsem "Učitelství biologie a geografie" pro střední školy a gymnázia na Přírodovědecké fakultě MU. Absolvovala jsem kurz chůvy a různé kurzy první pomoci. Ve školičce vedu kroužek Angličtiny pro nejmenší. K této činnosti mám certifikát B2 z jazykové školy a předchozí praxi z vedení kroužků angličtiny pro 1. stupeň ZŠ. Po roční pauze ve Veselé školičce Zuzanka jsem se opět vrátila zpět. Vždy jsem chtěla pracovat s dětmi, i když můj prvotní záměr bylo učit děti ve škole. Malé děti však miluju pro jejich bezprostřednost a spontánnost. Trochu toho „učení“ také aplikuji ve školičce, kdy se děti snažím hravou a zajímavou formou zasvětit do tajů přírody. Mezi mé záliby patří právě příroda, cestování, zvířata, knihy, hudba a sport. "

Barbora Chmelařová - E: ujezd@veselaskolickazuzanka.cz

V roce 2019 jsem úspěšně dokončila střední školu Purkyňova v Brně, obor sociálně-správní činnost. Vždy jsem věděla, že chci pracovat s lidmi, nebo dětmi, proto jsem zvolila právě tento obor, který mi dával více možností v této oblasti. Ve volném čase ráda čtu, cvičím jógu, snažím se otužovat, jezdím na kole, nebo si ráda zajdu s kamarády na brusle. Moje oblíbené roční období je léto, protože miluji teplo, vodu a dále také letní večerní procházky při západu slunce. Moje předešlé zaměstnání bylo v Brně v jesličkách, kde jsme měli děti od 1 roku do 3 let. Jsem moc vděčná za zkušenosti, které jsem získala při práci v jesličkách a vnímám tuto práci jako velmi užitečnou zkušenost do mého budoucího života. Uvědomila jsem si, že práce s dětma mi dává smysl a je to něco kam patřím! Vím, jak je důležité dát těm nejmenším dětem dobrý základ do života. Děti vnímám jako učitele pro nás dospělé - my se učíme od nich a ony od nás. Líbí se mi jejich bezprostřednost a to, že vše dělají právě tak, jak to v tu chvíli cítí. V obklopení dětí se cítím velmi dobře a čas strávený s dětmi mi ukázuje, jak je důležité občas vnímat život očima malého dítěte, zastavit se, a vážit si maličkostí. Proto jsem moc ráda, že jsem dostala možnost pracovat právě tady ve školičce Zuzance, moc se těším na společně prožité dny a plno nových zážitků a zkušeností, které získám!" V pracovním i osobním životě se řídím heslem: „V dítěti leží osud budoucnosti."

Veronika Kolajová - E: ujezd@veselaskolickazuzanka.cz

Vystudovala jsem interiérový design, který je do teď mým velkým koníčkem. Nápady, kreativitu a velkou fantazii se ale snažím uplatnit i teď v běžném životě a mezi dětmi. Po dokončení školy jsem i nadále pracovala ve školství jako referentka, a až později jsem absolvovala akreditovaný vzdělávací program „Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky a kurz první pomoci." Ve Veselé školičce pracuji od září 2023. Vždy jsem pracovala více s lidmi, ale až postupem času, jsem zjistila, že konkrétně práce s dětmi je ta, která mě nejvíce naplňuje a dává smysl. K dětem přistupuji individuálně a více lidsky než jen jako pedagog. Můj hlavní cíl je, aby se všechny děti ve školičce cítily dobře a nikdo nebyl vyčleňovaný z kolektivu. Snažím se být pro děti vždy oporou a nápomocnou osobou, na kterou se mohou kdykoliv a kdekoliv obrátit. Moje heslo: “Někdy se malé věci počítají nejvíc“