Brno Tuřany

Otevírací doba

7:00 - 17:00

Telefon

+420 602 609 661

Email

info@veselaskolickazuzanka.cz

Adresa

Režná 2, 620 00 Brno Tuřany

pojďte se k nám podívat FOTOGALERIE

Prostory dětské skupiny Veselá školička Zuzanka v Brně-Tuřanech jsou prostorné a světlé s přístupem denního světla. Třídy jsou pohodlné a prostorné pro konání různých kroužků - hudební, pohybový, výtvarný... Prostorná šatna a i dětské toalety jsou vyzdobeny ručními malbami.
Zahrada dětské skupiny Veselá školička Zuzanka je vedle RD. Obsahuje pískoviště se slunečníkem, skluzavku, houpačky. Zahrada je oplocená. Zahradu využíváme maximálně, kdy nám počasí dovolí, aby děti byly na čerstvém vzduchu co nejdéle.
Budova dětské skupiny Veselá školička Zuzanka se nachází v RD v městské části Brna - Tuřany, na ulici Režná 2. Lokalita je bezpečná , klidná a zároveň blízká na procházky mimo město.

PRŮBĚH DNE

Každý den se formou „škola hrou“, snažíme děti naučit něco nového.

        07:00 – 08:30
hrajeme si, malujeme, posloucháme písničky – děti se scházejí
 
       08:30 – 09:00
dopolední svačinka
 
      09:00 – 10:00
cvičíme s hudbou, práce v kroužku (rozvoj řeči), řízená výuka, volná hra
 
     10:00 – 11:00
jdeme na procházku nebo hrát si na hřiště, kroužky dle plánu
 
    11:00 – 12:00
hygiena, příprava na oběd – oběd
 
   12:00 – 12:30
vyzvedávání dětí z dopolední docházky
 
  12:30 – 14:30
posloucháme pohádku a spinkáme, odpolední odpočinek
 
 14:30 – 15:00
odpolední svačinka
 
15.00 – 17.00
volné hraní, malování, čekání na rodiče

Pondělí – HUDEBNÍ KROUŽEK 

Kroužek je pro děti zdarma.

V hudebním kroužku probíhá nácvik jednoduchých písniček, vnímání hudby, rozvíjení sluchových dovedností a smyslu pro hudbu, doprovázíme se na jednoduché hudební nástroje (dřívka, bubínek, triangl).

Úterý – VÝTVARNÝ KROUŽEK 

Kroužek je pro děti zdarma.

Kroužek, zaměřený na procvičování jemné motoriky, správného úchopu výtvarných pomůcek, vnímání barev a tvarů, děti vyzkouší tvoření z různých druhů materiálu, různé výtvarné techniky a postupy. 

Středa – POHYBOVÝ KROUŽEK 

Kroužek je pro děti zdarma.

Kroužek zaměřený na osvojení pohybových dovedností a koordinace pohybu, základních motorických dovedností (dřep, skok, sed, prolézání, přeskok), nácvik písniček a říkanek s rytmickými prvky a tanečky. Využíváme s dětmi pomůcky jako je psychomotorický padák, míčky, míče, obruče.

Čtvrtek – KERAMIKA 

Kroužek je pro děti placený, cena 100kč/lekci.

Každý čtvrtek v dopoledních hodinách navštěvuje naši školku paní Mgr. Markéta Bláhová z výtvarného ateliéru z Tuřan, která s námi spolupracuje již sedmým rokem a její kroužek baví i velmi malé děti. Jde o rozvoj jemné motoriky. Děti vyrábí jednoduché výrobky z hlíny, které poté paní Bláhová odnese vypálit do pece a další hodinu je děti zdobí. 

(v ceně má každé dítě zvlášť balíček hlíny na každou lekci, lazury a vypálení výrobku). Kroužek se neplatí dopředu na několik lekcí, ale vždy jednorázově v den konání lekce.

LOUTKOVÉ DIVADLO

Kroužek je pro děti placený, cena dle představení.

Každý měsíc za námi do školky přijede loutkové divadlo Medoušek. Děti vždy zhlédnou tematickou pohádku k aktuálnímu období (velikonoce, Vánoce, jaro, léto….) Informace o konání vždy přes facebook a nástěnku ve školce.

Tématické KROUŽKY

Naším cílem je vytvořit rozmanité kroužky pro děti, abychom průběžně dětem zlepšovali motoriku, samostatnost, představivost, smysl pro rytmus a zároveň pobavili.

tým pobočky BRNO TUŘANY

Více o nás

V naší dětské skupině Veselá školička Zuzanka preferujeme stabilní a kvalifikovaný personál.

Zuzana Vacková - majitelka - E: info@veselaskolickazuzanka.cz T: 602 609 661

Jsem majitelkou a zakladatelkou dětských skupin Veselá školička Zuzanka. Naše první školička se otevřela již v roce 2008 v Brně Tuřanech, poté jsem v roce 2015 rozšířila kapacitu školky a v roce 2020 otevřela další pobočku v Újezdě u Brna. Vystudovala jsem obchodní školu a v současné době studuji obor předškolní pedagogika. Spolu se svým týmem paní učitelek a pečovatelek se v našich školkách snažíme udělat vše proto, aby u nás děti byly šťastné a spokojené, ale zároveň, abychom děti rozvíjeli všemi směry od pohybu, tvořivosti, muzikálnosti až po první slovíčka anglického jazyka. Práce s dětmi mě velmi baví a neustále mě udivují, jaké pokroky děti dělají, jak se osamostatňují a kam se za dva roky docházky posunou. Pro děti nesmírně ráda vymýšlím nové a nové aktivity, kroužky a činnosti, které je obohatí. V pracovním i osobním životě se řídím heslem: „Víte-li co chcete, určitě toho dosáhnete. Úspěchu dosáhne jen ten, kdo v úspěch věří"

Radka Procházková - E: info@veselaskolickazuzanka.cz

V naší školičce pracuji 6 let. Protože jsem matkou tří dětí a péče o ně mi přirostla k srdci, chtěla jsem se tímto směrem ubírat i nadále. Když se z malého človíčka v plenkách stane dítě připravené na předškolní vzdělávání a vy můžete být přitom a podílet se na takové přeměně, dává Vám to pocit, že děláte něco, co má smysl. Již 15 let se podílím na organizování různých kulturních aktivit pro děti a seniory v naší obci. Tato činnost je mým velkým koníčkem. Absolvovala jsem rekvalifikační kurz pro asistenty pedagoga, rekvalifikační kurz pro pracovníky v sociálních službách. Vystudovala jsem pedagogické minimum v Boskovicích. Nyní studuji střední školu v Humpolci, obor předškolní a mimoškolní pedagogika. Díky paní ředitelce jsem mohla 18 měsíců navštěvovat semináře čtenářské pregramotnosti, kde jsem získala spoustu užitečných rad a nápadů, jak pracovat s dětmi. Čeho si při své práci nejvíc považuji? Výborné spolupráce s rodiči, kteří nám dávají velkou důvěru, když nám svěřují své děti. Vážím si toho, že mám ve školce úžasné kolegyně, díky kterým se do práce těším. Mám jedno oblíbené motto, které pochází od Marie Montessor a podle kterého bych se chtěla při své práci řídit. „Pomoz mi, abych to dokázal sám"

Miroslava Tesařová - E: info@veselaskolickazuzanka.cz

Vystudovala jsem střední odbornou školu podnikatelskou v Brně. Jsem maminka tří dětí, s velkou dávkou trpělivosti a přirozeným mateřským přístupem. Práce s dětmi mě naplňuje. Je úžasné být u toho, jak se děti, každý den učí nové věci. Po mateřské dovolené jsem zjistila, že bych se chtěla i nadále věnovat dětem. Absolvovala jsem proto akreditovaný vzdělávací program „Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky a kurz první pomoci." Mezi mé záliby patří různé rukodělné práce, nejraději šití dětských dekorací, design interiéru, relax na zahradě s knihou a výlety s rodinou. V pracovním i osobním životě se řídím heslem: „Nejdůležitější věci v životě, nejsou věci."

Naděžda Bruk - E: info@veselaskolickazuzanka.cz

Vystudovala jsem střední zemědělskou školu a vzhledem k tomu, že mě baví práce s dětmi, absolvovala jsem proto akreditovaný vzdělávací program „Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky a kurz první pomoci." Jsem maminkou tří synů. Mým cílem je, aby děti chodily do školky s úsměvem a bez obav. Snažím se umožnit našim nejmenším bezproblémový přechod z domácího prostředí do kolektivu. Na práci s dětmi mě nejvíc naplňuje, když mají děti radost z činností ve školičce. Ráda podporuji kolektivní spolupráci a schopnost vzájemné pomoci mezi dětmi. Mezi mé záliby patří rodinné procházky do přírody a poznávání nových míst. V pracovním i osobním životě se řídím heslem: „Nejvýznamnějším uměním učitele je probouzet v žácích radost tvořit a poznávat"